Jesteś tutaj

Strona główna » Aktualności PFSSK

Aktualności PFSSK

Łowicz dn. 21. 12. 2017

 

Świąteczne Życzenia

Chodkiewicz będzie odpowiedzialny za drogi i lotnictwo oraz sprawy związane ze szkoleniem i egzaminowaniem kandydatów na kierowców. O nominacji poinformował rzecznik prasowy ministerstwa infrastruktury i budownictwa Szymon Huptyś.

Organizator wycieczki Krzysztof Skałecki informuje, że wszystkie osoby które zapisały się na wycieczkę PFSSK powinny wysłać swoje dokładne dane osobowe na niżej podany e-mail (lub bezpośrednio do Krzysztofa Skałeckiego) oraz dokonać wpłaty na niżej podane konto.

Osoby, które tego nie uczyniły, powinny bezzwłocznie uzupełnić dane i dokonać wpłaty do dnia 10.08.2017 r. 

Synu, będę walczył o Ciebie i razem z Tobą
ZBIÓRKA NA CEL: PRZESZCZEP KOMÓREK MACIERZYSTYCH, BY ODBUDOWAĆ USZKODZONE STRUKTURY ORGANIZMU

 

 

 

 

 

 

Franciszek Matuszewski urodził się 22 grudnia 2005 roku z przepukliną oponowo-rdzeniową w odcinku lędźwiowo-piersiowym kręgosłupa, poważną wadą układu nerwowego, która spowodowała uszkodzenie układu moczowego oraz niedowład kończyn dolnych. Aktualnie dzięki ciągłej rehabilitacji i leczeniu nasz syn rozwija się prawidłowo lecz skutek choroby jest na tyle poważny, że Franek porusza się na wózku inwalidzkim i wymaga ciągłej opieki wielu specjalistycznych poradni. Aktualnie ukończył szóstą klasę s zkoły podstawowej. Ma 11 i pół roku. W dniu 6 czerwca 2017 roku został zakwalifikowany do eksperymentalnej terapii leczenia MSC. Terapia leczenia komórkami macierzystymi dotycząca takiego schorzenia daje niesamowite efekty. Jest realizowana w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie pod okiem Pani dr Magdaleny Chrościńskiej – Krawczyk. Jedyną wadą terapii jest cena. Terapia nie jest dofinansowana i rodzice muszą pokryć całkowity koszt. Jedno podanie komórek kosztuje kilkanaście tysięcy złotych . Na początek potrzebne jest pięć podań. By sprostać wymaganiom

Strony