Jesteś tutaj

Strona główna » Szanowni Państwo, kierownicy OSK, wykładowcy i instruktorzy nauki jazdy w Polsce!

 

    Chcemy wspólnie z całym środowiskiem szkoleniowym Polski proklamować dzień 7 sierpnia DNIEM INSTRUKTORA NAUKI JAZDY (tego dnia roku 2014 zawód instruktora nauki jazdy został wpisany do wykazu zawodów). Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców podjęła już proceduralne starania. Zwróciliśmy się do Senatu RP o ustanowienie tego dnia naszym świętem na terytorium Polski.

 

        Jesteśmy najważniejszym ogniwem w całym cyklu szkolenia, a jednocześnie najmniej poważanym. Odpowiedzialność spoczywająca na przedstawicielach naszego zawodu za bezpieczeństwo na polskich drogach, rosnące wymagania ze strony państwa              i społeczeństwa, przy jednoczesnym niewystarczającym wsparciu w problemach, z którymi zmagamy się na co dzień, ważność zawodu dla edukacji komunikacyjnej coraz szerszej grupy obywateli, sprawia że zasadnym byłoby docenienie naszego zawodu  w formie takiego dnia.

 

       Zapraszamy wszystkich Państwa do odpowiedzi na nasz apel i wyrażenia woli ustanowienia DNIA INSTRUKTORA                                  NAUKI JAZDY poprzez zwrócenie - w dniu 7 sierpnia 2018 - uwagi społeczeństwa na nasze starania.

Proponujemy oznakowanie pojazdów używanych do szkolenia, odświętny ubiór instruktorów oraz całego personelu ośrodków szkolenia kierowców. Liczymy na masowy udział w tej akcji niezależnie, czy jesteśmy instruktorami nauki, czy techniki jazdy, bądź wykładowcami, bez względu na przynależność lub nie do organizacji, stowarzyszenia. Pokażmy jak ważna dla nas jest społeczna akceptacja ludzi wykonujących ten trudny i odpowiedzialny, ale też pełen ryzyka zawód.

 

Udowodnijmy, że potrafimy być jednomyślni!

 

 Jan Szumiał

 

Zastępca Prezesa PFSSK

 

Prezes SOSK Warszawa

 

Komentarze

Dodaj komentarz

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
* Regulamin zamieszczania komentarzy

Pomysł jest znakomity. Jest tak wiele zawodów, które mają swoje święto oraz obchodzą uroczyście. Czas najwyższy na instruktorów.